STRONA GŁÓWNA    WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK   LISTOPAD  GRUDZIEŃ  STYCZEŃ  LUTY MARZEC  KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC

ROK SZKOLNY 2010/ 2011

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

   Zdjęcia w GALERII

Festyn rodzinny w ZPO w Oblęgorku

          11 czerwca 2011 r. w ZPO w Oblęgorku odbył się Festyn Rodzinny. W tym dniu dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowano wiele atrakcji. O godz. 11.00 na sali gimnastycznej nastąpiło uroczyste otwarcie festynu. Pani dyrektor Henryka Cisowska przywitała zaproszonych gości, wszystkich zgromadzonych rodziców i dzieci. Po otwarciu festynu prowadząca p. Katarzyna Ciołak zapowiedziała pierwszy punkt programu.

Popisy taneczne zaprezentowały tancerki z Kieleckiej Szkoły Tańca „Impuls 1” oraz uczennice naszej szkoły uczestniczące w projekcie „Akademia Spełniania Marzeń” przygotowywane przez p. Bartosza Penkalę.

          Dalsza część festynu odbywała się już na placu szkolnym. Układy taneczne zaprezentowali uczniowie kl. I-II SP z Koła Tanecznego prowadzonego przez p. Alicję Gos. Po niezwykle widowiskowym wstępie muzycznym na scenie pojawili się najmłodsi uczestnicy programu, czyli przedszkolaki, którzy pod okiem p. Bernadetty Kurczyńskiej przygotowali przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Następnie odbył się pierwszy konkurs tego dnia – Quiz czytelniczy zorganizowany przez p. Renatę Parandyk i p. Monikę Jas. Zwycięzcami zostali: kategoria gimnazjum: Edyta Jas kl. IIIa i Klaudia Kubicka kl. Ia; kategoria IV-VI SP: Katarzyna Baryłko IVa i Zuzanna Bożęcka IVa; kategoria I-III SP: Anna Siedlarz kl. I.

Po quizie i pierwszych emocjach związanych z rywalizacją, na scenie pojawiła się uczennica kl. IVa SP Agata Malicka, która gwarą wyrecytował wiersz „Nowe mody” Katarzyny Zaborowskiej. Następnie na scenie zaprezentowały się dziewczęta z Chóru Szkolnego prowadzonego przez p. Aleksandra Żmudę, a po nich specjaliści z Grupy Ratownictwa Medycznego „Speed Med Poland”, którzy pod kierownictwem p. Michała Brelskiego omówili i pokazali sprzęt ratowniczy oraz przybliżyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gdy wszyscy zostaliśmy przeszkoleni jak radzić sobie w trudnych sytuacjach zagrażającymi naszemu zdrowiu i życiu, rozpoczął się Konkurs na Super Mamę i Super Tatę. Konkurs przygotował i przeprowadził p. Jarosław Skoczylas. W 6 konkurencjach sprawnościowo-sportowych (takich jak: wyścigi kelnerów, łowienie ryb, wyścigi przez tunel, obieranie ziemniaków, sprzątanie piłek, rzuty jajkami w parach na odległość), udział wzięły cztery mamy i czterech tatusiów. Zwycięstwo wśród kobiet a zarazem tytuł Super Mamy przypadł p. Sabinie Skoczylas, a tytuł Super Taty - p. Markowi Żołowiczowi.

          Emocje związane z konkursem jeszcze dobrze nie opadły, a p. Katarzyna Ciołak zapowiedziała kolejne atrakcje. Starsza młodzież oraz wszyscy sympatycy piłki siatkowej udali się w kierunku boiska. Odbył się tam Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Publicysty Ryszarda Mikurdy. W turnieju udział wzięły 3 drużyny: uczniowie, rodzice, nauczyciele. Bezkonkurencyjny okazał się zespół uczniów, który zajął I miejsce. Niezwykłe emocje dostarczył drugi mecz, w którym nauczyciele po niezwykle zaciętej i wyczerpującej walce minimalnie pokonali rodziców i zajęli II miejsce.

W tym samym czasie pod sceną zgromadziły się dzieci z rodzicami, gdyż konkursy dla najmłodszych prowadził policjant asp. Tomasz Królak. Pan policjant sprawdzał również wiedzę dzieci na temat ruchu drogowego, zadając im ciekawe pytania.

Ostatnim punktem festynu był występ cyrku (tresura psów, węże, akrobatyka, iluzja), który dostarczył wielu wrażeń najmłodszym widzom. Występ odbył się dzięki Fundacji Pomocna Dłoń, która sfinansowała popisy cyrkowców.

W czasie trwania festynu miało miejsce również wiele atrakcji towarzyszących:

- Turniej Rzutów Lotkami, w którym wygrał Karol Snochowski,

- Loteria Fantowa przygotowana przez p. Jolantę Smolarczyk. Wśród nagród na loterii było 12 piłek dmuchanych zasponsorowanych przez Stowarzyszenie Kobiet „Jagienki” z Oblęgorka,

- wystawa prac i fotografii wykonanych przez uczniów, wystawa owadów, kącik niemieckojęzyczny,

- malowanie twarzy, ścianka do wspinaczki, trampolina, strzelanie z łuku przygotowane przez p. Edytę Mastalerz.

Do dyspozycji dzieci był również stojący na parkingu radiowóz policyjny oraz Hepcio – pies na kołach, którego opiekunką jest p. Karina Schwerzler.

Przez cały czas trwania festynu dzieci, młodzież i goście mogli bezpłatnie skosztować wspaniałych poczęstunków: przede wszystkim ciast upieczonych przez rodziców, a nawet naszych uczniów, potraw i smakołyków przygotowanych przez Stowarzyszenie „Skałka” z Oblęgorka oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Chełmiec, zaś Rada Rodziców zakupiła i przygotowała owoce i napoje, a dla dorosłych kawę i herbatę. Dużym powodzeniem cieszyły się potrawy z grilla za symboliczną złotówkę.

Kilka minut po godz. 16.00 odbyło się zakończenie festynu. Nastąpiło podsumowanie wszystkich konkursów i zawodów, ogłoszono wyniki, a najlepsi zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.

Nad organizacją imprezy i sprawnym przebiegiem czuwał p. Marcin Zieliński, opiekun Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego festynu.

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim rodzicom, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w przygotowanie festynu.

Podziękowania składamy również pod adresem sponsorów: p. Grzegorz Raczyński, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, Pływalnia „Olimpic”, p. Ryszard Mikurda, Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”, Stowarzyszenie Kobiet Jagienka, Stowarzyszenie Skałka-Oblęgór, Koło Gospodyń Wiejskich z Chełmiec, częściowy sponsoring państwo Mastalerz.

 Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński

Zdjęcia w GALERII

Zwycięstwo Marysi Zapały podczas III Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego

Kiedy 8 czerwca 2011 roku Maria Zapała zakończyła recytację wiersza ks. Jana Twardowskiego „Niewidoma dziewczynka”, zgromadzeni w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach uczestnicy konkursu i ich opiekunowie nie mieli żadnych wątpliwości, że właśnie usłyszeli najlepszą interpretację wiersza poety. Odczucia publiczności półgodziny później potwierdziło jury, przyznając Marysi I miejsce. Doceniono głębię interpretacji i umiejętność operowania milczeniem. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem p. Marzeny Walczak.
Do konkursu przystąpiło 30 uczestników wyłonionych podczas rejonowych eliminacji. Patronat nad konkursem objęli:
- Pani Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty,
- Pan Jacek Wołowiec – dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
- Ks. dr Karol Zegan - dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.
O przebiegu konkursu można przeczytać na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marzena Walczak