STRONA GŁÓWNA

 

WYDARZENIA

 

 
 

Obchody Roku Korczaka

Zakończenie roku szkolnego

Festyn rodzinny

Wakacyjne warsztaty chemiczne 2012

Dzień Matki

Sandomierskie laury dla naszej gimnazjalistki

Wspomnienia z Bieszczad

Maluchy na wycieczce

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

Gimnazjum w Oblęgorku na 4 miejscu w województwie!

Konstytucja 3 maja

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

„Katyń – Golgota Wschodu”

Misterium Wielkiego Tygodnia

Bezkonkurencyjna Natalia

Konkursy recytatorskie

Eliminacje Powiatowe BRD

35. Ogólnopolski Turniej BRD

Wiosna już zawitała w murach ZPO w Oblęgorku

Targi Edukacyjne

III Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Wizyta Księdza Biskupa

Mistrzowie ortografii

Rekolekcje w szkole

Tydzień Kultury Języka

Konkurs plastyczny „Portret Janusza Korczaka”

Janusz Korczak na szkolnej wystawie...

Obchody Dnia Kobiet w Gimnazjum

Wesołe walentynki

Zabawa karnawałowa dla przedszkolaków i uczniów klas I-III

Choinka klas IV - VI i I - III gimnazjum

Poczta walentynkowa

COMENIUS

Rewia Zawodów

Dzień Babci i Dziadka

Akcja Zbierania Nakrętek od Butelek PET

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Koncert kolęd

Spotkanie opłatkowe

MIKOŁAJKI

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Zabawa Andrzejkowa

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej dla klas I - III

Nagrody zostały rozdane!

Aktorskie sukcesy naszych gimnazjalistów

„Baśnie cygańskie”

„Sesja popularnonaukowa w Oblęgorku...”

Pokochać teatr

„Święta miłości kochanej ojczyzny” Obchody Święta Niepodległości

Z wizytą w muzeum

Udział Samorządu Uczniowskiego w policyjnej akcji „Znicz 2011”

Ślubowanie pierwszych klas gimnazjum

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Ślubowanie uczniów klas I szkoły podstawowej

Akcja „Pierwszaki”

Dzień Chłopaka

Oblęgorskie Spotkania Sienkiewiczowskie

Wybory SU

Sprzątanie Świata 2011

Inauguracja roku szkolnego

Wybory opiekuna SU

O wyborach SU inaczej

 
 

stat4u

FESTYN RODZINNY W OBLĘGORKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!


23 czerwca na placu szkolnym Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku odbył się festyn rodzinny pod hasłem ,,Temu, który ukochał sercem”.

 Bieżący rok decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono Rokiem Janusza Korczaka. W związku z tym zaplanowano wiele inicjatyw związanych z Januszem Korczakiem i promujących jego idee. Nasz szkoła upamiętniła wielkiego pisarza podczas tegorocznego festynu, stąd hasło ,,Temu, który ukochał sercem”.

Tego dnia organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży jak i rodziców. Festyn uroczyście otworzyła pani dyrektor Henryka Cisowska, witając wszystkich przybyłych gości. Następnie na scenę weszli pierwsi mali aktorzy – uczniowie klas 0, którzy przedstawili występ artystyczny pt. ,,O tym, jak żabka mała rodziców nie słuchała” kolejną atrakcją był taniec ,,Krakowiak'' wykonany przez przedszkolaków oraz pokaz układów tanecznych zaprezentowany przez uczennice klas IV – VI. Wszyscy oklaskiwali występy młodych tancerzy, którzy po chwili zajęli miejsca na widowni, czekając na następny punkt programu. Była to niespodzianka, trzymana w tajemnicy do ostatniej chwili. Na scenie pojawiły się osoby poprzebierane za czarownice. Byli to rodzice, którzy wspaniale zaprezentowali swój kunszt aktorski, przedstawiając bajkę ,,Kłopoty małej czarownicy”. Pierwszą część występów na scenie zakończyli gimnazjaliści, którzy rozbawili publiczność Kabaretonem.

Po atrakcjach aktorskich i tancerskich rozpoczęła się część sportowa, w której zaplanowano gry i zabawy na wesoło dla klas I – III SP, turniej rzutów lotkami i turniej piłki siatkowej. W turnieju piłki siatkowej udział wzięły trzy zespoły: uczniów gimnazjum, nauczycieli i rodziców. Tradycyjnie pierwsze miejsce przypadło uczniom, którzy obronili tytuł sprzed roku.

 Po emocjach i zmaganiach sportowych rozpoczęła się część poświęcona Januszowi Korczakowi, a w niej: konkurs na najciekawszy strój bohatera z dzieł J.Korczaka, konkurencje dla ministrów i ich podwładnych, konkurs na najciekawszą charakteryzację J.Korczaka i na najciekawsze przemówienie na temat ,,To, o czym marzą dzieci”.

 Kolejnym elementem festynu był Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, który promował talent wokalny naszych uczennic. Jedną z największych atrakcji festynu były pokazy rycerskie - Grupy Odtwórstwa Historycznego – Kompanii Wolontarskiej. Pokazy zgromadziły dużą widownię, każdy chciał się wcielić w rolę rycerza walczącego ze swoim przeciwnikiem, a pani dyrektor miała okazję przejść szkolenie strzelania z broni palnej. Festyn zakończyły występy taneczne uczniów klas II – III SP oraz turniej rodzinny.

 Dodatkowej radości dostarczały również inne atrakcje tj. zjeżdżalnia, basen z piłkami, ściana do wspinaczki, malowanie twarzy, loteria fantowa, wystawa plastyczna i fotograficzna. Można było skosztować pysznej kiełbaski z grilla, wypieków przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet ,,Jagienka” oraz Klasowe Rady Rodziców, a także pyszny pasztet przygotowane przez szkolne panie kucharki. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy mieli bardzo duży wkład we współorganizację festynu, w szczególności dziękujemy p. K. Drogosz, A. Raczyńskiej, A. Kozubowskiej, p. K. Krakowiak, p. B. Śliwie, p. Angielskiemu. To dzięki nim nie brakowało dla każdego słodkiego poczęstunku oraz zimnych napojów. Dla każdego dziecka przygotowane były również lody ufundowane przez Radę Rodziców.

 Na zakończenie tegorocznego festynu, wręczono nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursów i zawodów. Fundatorem nagród była – RADA SOŁECTWA OBLĘGÓR, której bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie. Pani dyr. Henryka Cisowska uroczyście zakończyła festyn, dziękując uczniom, rodzicom, nauczycielom, gościom za współorganizację i miłą zabawę.

 Tegoroczny festyn przygotował zespół w składzie: koordynator-Marcin Zieliński oraz współorganizatorzy: K.Ciołak, J.Ciołak, B.Bujała, J.Smolarczyk, A.Wieczorek, E.Makuch, K.Foks, J.Kusińska, M.Walczak, Z.Wójcik, J.Mróz, J.Zapała, J.Skoczylas, R.Jas, M.Mendalka-Kozieł, A.Gos, K.Malaga-Węgrzyn, M.Walas, M.Masłowska. Dyrektor dziękuje nauczycielom za przygotowanie wspaniałej imprezy.

 

Zapraszamy za rok !!!

 

Więcej zdjęć w GALERII