STRONA GŁÓWNA

 

WYDARZENIA

 

 
 

Szkolne konkursy matematyczne i fizyczne

Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Dzień Dziecka w klasie 0A

Dzień Matki

XIX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

Wycieczka klas IV - VI

W świecie poezji Juliana Tuwima

Konstytucja 3 maja

Szkolny zespół wokalno – instrumentalny

Ciekawe miejsca w naszej okolicy

Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

Szkolna grupa AMNESTY INTERNATIONAL

Obchody 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w ZPO w Oblęgorku

Misterium wielkopostne

Nauka rekolekcyjna

XXI Tydzień Kultury Języka

Konkurs plastyczny "Katyń - pamiętajmy"

Powitanie WIOSNY

XVIII Targi Edukacyjne

Walentynkowy wieczór

Dzień Babci i Dziadka

FIFA 13

Zabawa choinkowa

Świąteczny czas w naszej szkole

Jasełka w klasach 0

Jasełka w klasie I

„Nakrętka dla Stasia”

Szkolne mikołajki

Zabawa Andrzejkowa

Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej

Apel poświęcony recyklingowi

Szkolny konkurs plastyczno–literacki „Mój przyjaciel – Miś”

Zdrowo i bezpiecznie do szkoły

Wycieczka do Krzemionek Opatowskich

96 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza

Pasowanie na czytelnika

Spotkanie z policjantem

Ślubowanie klasy 1 SP

Piłkarze Korony Kielce w naszej szkole

Spotkanie z leśniczym

Szkolne Koło LOP

Dzień Edukacji Narodowej

„Jesień w lesie”

Jesienny Festyn

Święto Drzewa

Dzień Chłopaka

Sprzątanie Świata 2012

Wybory SU

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/ 2013

 
 

 

stat4u

FESTYN RODZINNY


  

8 czerwca 2013 r. na placu szkolnym w Zespole Placówek Oświatowych w Oblęgorku odbył się Festyn Rodzinny. Tego dnia uczniom, rodzicom i okolicznym mieszkańcom zapewniono wiele atrakcji. Festyn uroczyście otworzyła pani dyrektor Henryka Cisowska, witając przybyłych gości i wszystkich zgromadzonych. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Strawczyn p. Tadeusz Tkaczyk, miejscowi radni i sołtysi, członkowie stowarzyszeń. Następnie głos zabrał prowadzący festyn pan Błażej Bujała, który zapowiadał zbliżające się atrakcje.

Na początek dobrej zabawy zaprezentowali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Występy artystyczne przedszkolaków i uczniów klas 0-III wzbudziły wiele emocji i wzruszenia szczególnie u ich rodziców i pań przygotowujących występy. Następnie na scenie wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, prezentując pokaz układów tanecznych. W czasie trwania festynu odbywał się Szkolny Przegląd Piosenki, zaś kunsztem aktorskim w kabaretach wykazali się uczniowie gimnazjum.

Prawdziwą gwiazdą tegorocznego festynu była Klaudia Błaszczyk - uczestniczka programu ,,Bitwa na głosy” z drużyny Andrzeja Piasecznego. Klaudia zaprezentowała kilka utworów, urzekając swoim wspaniałym głosem.

Kolejną atrakcją, która zgromadziła licznie widownię, były pokazy ratowników medycznych, którzy opatrywali rannego podczas upozorowanego wypadku, a także pokazy karate. Znaczną część drużyny karateków stanowili uczniowie naszej szkoły. Jak co roku wiele emocji wzbudził turniej rodzinny i turniej piłki siatkowej z udziałem drużyn: rodziców, nauczycieli i uczniów. Uczniowie  w decydującym meczu pokonali nauczycieli i obronili tytuł najlepszej drużyny z ubiegłego roku. 

Nie tylko programy artystyczne, taneczne i sportowe były atrakcją tegorocznej imprezy. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, wiele czasu spędzały na placu zabaw, a do ich dyspozycji był zamek do skakania, basen z piłeczkami i trampolina. Korzystanie z tych atrakcji było bezpłatne, co powodowało, że były to najbardziej oblegane miejsca. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Każdy z obecnych mógł skosztować kiełbaski bądź kaszanki z grilla (pysznie przyrządzonej przez p. B. Śliwę i p. M. Angielskiego) za symboliczną złotówkę. Rodzice zadbali również o słodkie pyszności, owoce. Furorę zrobiła pyszna kapusta przygotowana przez szkolną kucharkę p. Wiesię Snoch.

W festyn zaangażowały się lokalne stowarzyszenia - Stowarzyszenie ,,Skałka” z Oblęgora ufundowało nagrody za konkursy i turnieje, a Stowarzyszenie ,,Jagienki” z Oblęgorka przygotowały smaczny poczęstunek oraz drobne upominki. Dodatkowymi sponsorami byli - pan Grzegorz Raczyński i państwo Mariusz i Monika Olejarczyk.

Koordynatorem festynu był pan Marcin Zieliński, który do zespołu włączył wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi. Nieodzowną pomocą służyły również panie – Agata Raczyńska oraz Katarzyna Krakowiak, które wzięły na siebie odpowiedzialność zorganizowania poczęstunku, a w dzień festynu pomagały im m.in. p. M. Ślefarska, p. A. Pietronik, p. M. Salacha, p. K. Drogosz, p. A. Zapała. 

Dyrekcja szkoły dziękuje koordynatorowi, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i sponsorom za ogromne zaangażowanie, bo dzięki wzorowej współpracy mogliśmy razem spędzić czas, bawiąc się w miłej atmosferze. Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy przygotowali ciasta i poczęstunek.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Zapraszamy za rok!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński

 

 ZDJĘCIA W GALERII