STRONA GŁÓWNA

ROK SZKOLNY 2013/ 2014

SPORTOWCY Z GIMNAZJUM W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach podsumował udział młodzieży i szkół w zawodach sportowych w roku szkolnym 2013/2014.

We współzawodnictwie sportowym sklasyfikowanych zostało 99 szkół gimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Reprezentanci Gimnazjum w Oblęgorku zdobyli 127 punktów, uzyskując 10 miejsce w województwie świętokrzyskim.

Warto przypomnieć, że mocną stroną naszej szkoły były konkurencje lekkoatletyczne.

Największe nasze sukcesy w roku szkolnym 2013/2014:

 • 1 miejsce Dawid Piwko na dystansie 2000 m w Indywidualnych Zawodach LA.,

 • 2 miejsce Dawid Piwko na dystansie 1500 m w Indywidualnych Biegach Przełajowych,

 • 2 miejsce sztafeta 4x100 m chłopców w Sztafetowych Biegach Rozstawnych,

 • 3 miejsce sztafeta 4x100 m chłopców w Indywidualnych Zawodach LA.,

 • 4 miejsce sztafeta szwedzka chłopców w Sztafetowych Biegach Rozstawnych,

 • 4 miejsce drużyna dziewcząt na dystansie 800 m w Drużynowych Biegach Przełajowych,

 • 4 miejsce drużyna chłopców na dystansie 1500 m w Drużynowych Biegach Przełajowych,

 • 6 miejsce Zofia Szczypiór na dystansie 1000 m w Indywidualnych Zawodach LA.,

 • 6 miejsce Mateusz Błaszczyk na dystansie 2000 m w Indywidualnych Zawodach LA.,

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim sportowcom. Niestety, niektórzy zawodnicy to już absolwenci naszej szkoły. Mamy nadzieję, że swoją karierę sportową będą kontynuować w nowych szkołach. A ich młodsi koledzy, którzy dalej są uczniami naszej szkoły, będą starali się co najmniej powtórzyć wyżej wymienione sukcesy. Wierzymy, że wytężona praca i wysiłek zawodników pozwoli nauczycielom dostrzec i wydobyć nowe talenty, dzięki którym wspólnie będziemy cieszyć się z uzyskanych sukcesów.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego


Laureatka konkursu organizowanego przez Caritas

Weronika Zapała, uczennica kl. 3a Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku, została uhonorowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej III miejscem w wojewódzkim konkursie pn. „Nadzieję ubierz w słowa”. Opiekę merytoryczną nad pracą sprawowała nauczycielka języka polskiego, pani Marzena Walczak. Weronika odebrała nagrodę podczas honorowej gali w Pałacyku Zielińskich w Kielcach, w której brała udział wraz panią Małgorzatą Masłowską.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marzena Walczak


Gminny Konkurs Recytatorski „W świecie savoir vivre’u”

Sukcesy uczniów klas 0–III

W środę 14 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski. Wśród grona zwycięzców znaleźli się też nasi uczniowie.

W kategorii klas 0–I miejsce pierwsze zdobyła Amelia Majos z klasy I

Miejsce III – Julia Gołda uczennica klasy 0C

W kategorii klas II–III miejsce III uzyskała Oliwia Krakowiak, uczennica klasy II.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk


SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W POWIATOWYM TURNIEJU BRD

II miejsce drużyny ze Szkoły Podstawowej

II miejsce drużyny z Gimnazjum

9 maja 2014 r. w Sukowie uczniowie naszej szkoły brali udział w XXXVII Eliminacjach Powiatu Kieleckiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Tego dnia szkołę w Oblęgorku reprezentowała drużyna szkoły podstawowej w składzie: Agata Błaszczyk, Kinga Siedlarz, Kamil Gaweł, Sebastian Piątek oraz drużyna gimnazjum w składzie: Rafał Gaweł, Karol Gaweł i Kamil Zapała. Turniej składał się z trzech etapów:

I etap – test wiedzy obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym i prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

II etap – jazda rowerem po sprawnościowym torze przeszkód.

III etap – zadania z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej polegające na odpowiedzi teoretycznej i wykonaniu opatrunku pozorowanej rany.

Uczniowie szkoły podstawowej ostatecznie zajęli wysokie II miejsce, taką samą pozycję uzyskali zawodnicy z gimnazjum. Udział w zawodach powiatowych wzięło 6 szkół podstawowych i 4 gimnazjalne.

Po podsumowaniu wyników drużynowych organizatorzy ogłosili wyniki indywidualne. Na podium znalazło się trzech naszych zawodników: Szkoła Podstawowa: 2 miejsce Kamil Gaweł, 3 miejsce Sebastian Piątek. Gimnazjum: 3 miejsce Karol Gaweł.

Drużyny przygotowali: p. Marcin Zieliński i p. Justyna Kowalczyk-Knap.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński


COCA – COLA CUP 2014

II Runda Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych odbyła się w Smykowie 29.04.2014 roku.

W grupie dziewczęta rywalizowały z zespołami: Gimnazjum z Miedzierza, Gimnazjum nr 3 w Promniku i ZPO Nr 1 w Piekoszowie. Dziewczęta pokazały charakter i wolę walki w każdym meczu. Pokonały wszystkie drużyny (Oblęgorek - Piekoszów 1:0, Oblęgorek - Miedzierza 4:1, Oblęgorek – Promnik 2:0) i zajęły I miejsce w grupie. Awansowały do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO rozgrywek. Znalazły się w gonie 8 najlepszych drużyn województwa świętokrzyskiego.
Z niecierpliwością czekamy finał wojewódzki rozgrywek w turnieju piłkarskim Coca – Cola Cup 2014.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Aleksander Żmuda


SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW
W WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W INDYWIDUALNYCH I DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

15 kwietnia 2014 roku w Rytwianach, odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych.

Frekwencja mimo bardzo niesprzyjającej aury była zaskoczeniem dla wszystkich, a przede wszystkim dla organizatorów zawodów. Łącznie w całej imprezie, biegi ukończyło 930 osób!

Naszą szkołę reprezentowały drużyna dziewcząt i chłopców z gimnazjum. Bieg chłopców na dystansie 1500 metrów ukończyło 141 zawodników! Nie zawiódł nas nasz najlepszy biegacz – Dawid Piwko, który minął linię mety jako drugi, a tym samym został v–ce Mistrzem Województwa Świętokrzyskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Świetnie spisali się również inni koledzy Dawida, dzięki temu drużyna chłopców w składzie: Patryk Uba, Rafał Kurczyński, Hubert Główczyński, Dawid Piwko, Mateusz Błaszczyk i Patryk Pietronik zajęła IV miejsce w województwie świętokrzyskim. Ogólnie sklasyfikowano 20 drużyn chłopców.

Duże umiejętności zaprezentowały nasze dziewczęta w składzie: Ewa Kozieł, Karolina Szyszka, Katarzyna Lisowicz, Patrycja Śliwa, Anna Cisowska i Zofia Szczypiór, które powtórzyły wyczyn chłopców i zajęły IV miejsce w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych. Ogólnie sklasyfikowano 18 drużyn dziewczęcych.

Dziękuję zawodnikom za walkę i duże zaangażowanie – opiekun Marcin Zieliński.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński


COCA – COLA CUP 2014

I Runda Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych odbyła się w Mniowie dnia 04.04.2014 roku. Gimnazjum w Oblęgorku reprezentowały: Natalia Jas, Karolina Gad, Anna Polanowska, Katarzyna Lisowicz, Patrycja Śliwa, Patrycja Zapała, Angelika Buchcic i Anna Miśkiewicz.

Dziewczęta pokazały charakter i wolę walki w każdym meczu. Awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę rozgrywek w turnieju piłkarskim Coca – Cola Cup 2014.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Aleksander Żmuda


Gminny Konkurs Czytelniczy

W dniu 28 marca 2014 roku uczennica z klasy II Jagoda Nowak reprezentowała szkołę w Gminnym Konkursie Czytelniczym dla uczniów klas drugich pod nazwą "Moja przygoda z Kasią". Po pierwszej części konkursu trzy osoby zajmowały równorzędne pierwsze miejsca (w tym Jagoda). Ostatecznie po dogrywce Jagoda zdobyła miejsce drugie.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk


XIV Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży

W dniu 26 marca 2014 roku uczniowie klasy II zdobyli pierwsze miejsce w XIV Festiwalu Teatralnym Dzieci i Młodzieży pod nazwą "Nasza kultura - spotkania z baśniami i legendami". Uczniowie występowali w kategorii klas I - III. Zaprezentowali przedstawienie pt. "Legenda o toruńskich piernikach". Festiwal zorganizował Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe. Festiwal odbywał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie i uczestniczyły w nim szkoły z gmin: Piekoszów, Strawczyn i Łopuszno.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 14 marca 2014 r. w świetlicy SCKiS w Strawczynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ''Młodzież zapobiega pożarom''.

Konkurs ten został przeprowadzony w dwóch kategoriach tj. Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Szkołę Podstawową reprezentowały uczennice klasy VI: Wiktoria Krzemińska, Julia Śliwa i Jesika Zroślak.

Przedstawicielami Gimnazjum byli uczniowie klasy IIIa: Karol Gaweł, Dominik Bielawski oraz Kamil Zapała.
Uczennica Wiktoria Krzemińska zdobyła II miejce, a uczeń Kamil Zapała osiągnął III miejsce.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Justyna Kowalczyk - Knap


Finalista Konkursu Historycznego

Uczeń klasy 2B, Wiktor Rysiński, w roku szkolnym 2013/2014 został finalistą Konkursu Historycznego organizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Gimnazjalista przygotowywał się pod kierunkiem p. Doroty Szczypiór. Gratulujemy dydaktycznego sukcesu.


„Matematyczne potyczki”

W szkolnym konkursie „Matematyczne potyczki”, przeznaczonym dla uczniów klas I – III gimnazjum, wzięło udział 25 osób. Uczniowie zmierzyli się z ciekawymi zadaniami matematycznymi, łamigłówkami rysunkowymi i logicznymi. Najlepsi okazali się: Rafał Gaweł kl.IIIb, Jakub Karolik kl.Ib, Krzysztof Kubicki kl.IIIa. Gratulacje dla zwycięzców.

COCA – COLA CUP 2014

Gimnazjum w Oblęgorku I Rundzie Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych reprezentowali: Dominik Wilczyński, Kacper Gaweł, Szymon Ciołak, Piotr Bębacz, Piotr Śliwa, Marcin Kozieł i Michał Picheta.

Mimo kłopotów kadrowych nasz zespół awansował do kolejnej rudy rozgrywek. Chłopcy pokazali charakter i zaangażowanie w każdym meczu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne emocje w turnieju piłkarskim Coca – Cola Cup 2014.


Kolejne laury w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Józefie Wybickim

W marcu 2014 r. uczennice klasy 3a, Zuzanna Gaweł i Weronika Zapała, reprezentowały nasze gimnazjum podczas XXI Regionalnego Konkursu Wiedzy o Józefie Wybickim organizowanego przez X LO im. Józefa Wybickiego w Kielcach. Dziewczęta przygotowywały się do testu ze znajomości życia autora polskiego hymnu narodowego pod kierunkiem polonistki p. Marzeny Walczak. Bogata wiedza z zakresu epoki i wspaniale przyswojona treść „Pieśni Legionów polskich we Włoszech” zapewniły Zuzannie Gaweł trzecie miejsce. Opiekę nad uczennicami podczas konkursu sprawowała p. Renata Parandyk.

Warto nadmienić, że tegoroczny sukces, to już kolejny laur zdobyty przez naszych uczniów w tym konkursie.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marzena Walczak


 STIK 2014 - O krok od finału…

Uczniowie klasy IB gimnazjum tj.: Jakub Karolik, Jakub Grątkiewicz i Patryk Zapała reprezentowali nasze gimnazjum w eliminacjach turnieju STIK 2014. Organizatorem STIK jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Biuro Innowacji we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Turniej został objęty Patronatem Honorowym Wojewody Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Celem turnieju jest m.in. rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, postaw kreatywnych, umiejętności pracy w grupie oraz popularyzacja wiedzy na temat innowacyjności.

Trzyosobowe drużyny gimnazjalistów zmagały się między innymi z grami i zagadkami logicznymi oraz quizem wiedzy.

Chłopcy, co prawda nie zakwalifikowali się do finału, ale wykazali się ogromnym sprytem oraz logicznym myśleniem, pokonując większość drużyn. Należy również dodać, że tegoroczny udział był dla naszych uczniów debiutem – i byli jedyną najmłodszą drużyną. Pozostałe drużyny reprezentowali głównie trzecioklasiści.

Uczestnicy rywalizacji mogli dodatkowo wziąć udział w pokazach naukowych z fizyki, chemii i robotyki.

Chłopcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

Osoba odpowiedzialna za tekst: mgr Justyna Pater


 Dobre miejsca w Gminnym Konkursie Ortograficznym!

 11 marca 2014 Szkolni Mistrzowie Ortografii SP i Gimnazjum zmagali się z wyjątkowo trudnymi wyrazami w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

I Gminnym Wicemistrzem w tym etapie został uczeń klasy VI - Damian Prus. Zawiłości ortograficzne, nie były dla niego tak straszne.

Sukcesem zakończył się również ten konkurs dla uczennicy kl. Ia gimnazjum - Katarzyny Baryłko, ponieważ otrzymała tytuł II Gminnego Wicemistrza.

Takie wyróżnienia były dla uczestników ogromnym przeżyciem, dlatego zwieńczone nagrodami okazały się miłą zapłatą za trud włożony w przygotowania.

Wszyscy zgodnie twierdzili, że ortografia nie jest łatwa, ale takie konkursy pozwalają im na porównanie swoich umiejętności z rówieśnikami.

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkich zapraszamy do ćwiczenia pisowni wyjątkowo trudnych wyrazów, bo kolejny gminny konkurs za rok!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Renata Jas


II Gminny Konkurs Poezji i Prozy Angielskiej

28 listopada bieżącego roku odbył się II Gminny Konkurs Poezji i Prozy Angielskiej. Miejscem konkursu było Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, a organizatorem Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych z Korczyna, Niedźwiedzia, Chełmiec, Rudy Strawczyńskiej oraz Oblęgorka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej - Magdalena Palacz oraz Damian Prus, jak również uczennica klasy piątej, Kinga Siedlarz.

Trzeba przyznać, że uczniowie wszystkich szkół zaprezentowali się bardzo korzystnie, a wiersze tak znanych poetów jak William Shakspear czy Charles Kingsley, nie stanowią dla nich trudności pod względem językowym, jak również w interpretacji.

 Ogromnie cieszą wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły. Kinga Siedlarz została doceniona za wspaniałą interpretację fragmentu „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Montgomery. Natomiast Magdalena Palacz została wyróżniona za interpretację wiersza Williama Shakespeara „Under the greenwood Tree”. Nasi uczniowie przygotowywali swoje prezentacje pod okiem nauczycieli języka angielskiego – p. Alicji Gos i p. Błażeja Bujały.

Gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Błażej Bujała


Pierwszy etap konkursów przedmiotowych już za nami!

Listopad zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum upłynął pod znakiem konkursów przedmiotowych. Uczniowie chętnie zgłaszali się do eliminacji, chcąc sprawdzić swoją wiedzę. W szkole podstawowej odbyły się trzy konkursy: humanistyczny, matematyczno-przyrodniczy i języka angielskiego. Uczeń klasy VI – Damian Prus, okazał się bezkonkurencyjny we wszystkich trzech konkursach, uzyskując najwięcej punktów. Ponadto w konkursie humanistycznym równie dobrze poradziła sobie Magda Palacz, w matematyczno-przyrodniczym – Wiktor Angielski, a w konkursie j. angielskiego uczennica klasy V – Kinga Siedlarz. Do drugiego etapu wg listy opublikowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach zakwalifikowali się:

 • Damian Prus – z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej,

 • Magdalena Palacz – z części humanistycznej.

Damianowi i Magdzie życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

W gimnazjum konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Brali w nich udział nie tylko uczniowie klas III gimnazjum, ale również uczniowie klas młodszych. Oto osoby, które wykazały się największą wiedzą z poszczególnych przedmiotów na etapie szkolnym:

 • z j. polskiego: Weronika Zapała i Zuzanna Gaweł,

 • z j. angielskiego: Wiktor Rysiński i Weronika Zapała,

 • z j. niemieckiego: Zuzanna Gaweł,

 • z historii: Wiktor Rysiński i Weronika Zapała,

 • z biologii: Adriana Czarnecka,

 • z chemii: Natalia Jas i Jan Grątkiewicz,

 • z fizyki: Natalia Dudek i Zuzanna Gaweł,

 • z geografii: Wiktor Rysiński,

 • z matematyki: Rafał Kurczyński i Rafał Gaweł.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktor Rysiński – uczeń klasy IIb, który brał udział w pięciu konkursach, a w trzech z nich zajął najwyższe miejsca.
Lista gimnazjalistów, którzy będą reprezentować nasze gimnazjum w kolejnym etapie w/w konkursów, podana będzie w najbliższym czasie.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Justyna Pater


Półfinał „Palenie jest słabe”

Nasi uczniowie przeszli do finału Projektu „Palenie jest słabe”. Praca konkursowa Piotra Śliwy, Rafała Kurczyńskiego, Karola Gawła i Jakuba Ślewy została wybrana przez Kapitułę konkursową i znalazła się w trzydziestce najlepszych prac. Uczniowie w grudniu pojadą na Galę Finałową do Krakowa. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Katarzyna Malaga


Festiwal Młodych Geografów

W dniu 21 listopada 2013 r. w VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach odbył się konkurs – Festiwal Młodych Geografów. W konkursie tym brali udział uczniowie gimnazjów z Kielc oraz powiatu kieleckiego. Festiwal organizowany pod hasłem „Góry Świata” miał charakter interdyscyplinarny. Młodzi ludzie biorący w nim udział musieli wykazać się wiedzą nie tylko geograficzną na temat gór, ale również znajomością kultury i tradycji, literatury, jak również mitologii regionów górskich.
Walka o podium była bardzo wyrównana, po pierwszym etapie nasza drużyna (Zuzanna Gaweł i Rafał Kurczyński) zajmowała ex aequo pierwsze miejsce. Po wyrównanym pojedynku nasz zespół zajął zaszczytne drugie miejsce. Do konkursu drużynę przygotowywała pani Izabela Majewska Gratulujemy naszym przedstawicielom.

Osoba odpowiedzialna za tekst: mgr Izabela Majewska


Całe podium dla ZPO w Oblęgorku!

25 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Wójta Gminy Strawczyn i Samorządowe Centrum Kultury i Sportu pod tytułem „Wpływ funduszy europejskich na naszą Gminę”. Konkurs skierowany był do wszystkich mieszkańców Gminy Strawczyn. Głównym celem było spopularyzowanie inwestycji powstałych w naszej gminie z funduszy europejskich.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku w całości zdominowali podium, zajmując pierwsze trzy miejsca. Zwycięzcą został Piotr Śliwa z klasy IIIb ze zdjęciem przedstawiającym stadion lekkoatletyczny w trakcie zawodów lekkoatletycznych. Drugie miejsce zajął Karol Cichocki z klasy IIb z fotografią placu zabaw przy szkole w Oblęgorku. Na trzecim miejscu podium stanęła Magdalena Rówińska z IIIb. Jej fotografia przedstawiała zmodernizowane z funduszy europejskich dojście do kapliczki św. Rozalii na Perzowej Górze. Na pochwałę zasługują także: Beata Błaszczyk, Paweł Szczerek, Jakub Ślewa i Jakub Gad, którzy zdobyli wyróżnienia. Cała ekipa to członkowie aktywnie działającego Szkolnego Koła Fotograficznego, nad którym pieczę sprawuje pan Jarosław Skoczylas. Szlifują oni swoje umiejętności, fotografując i filmując szereg uroczystości szkolnych oraz wydarzeń.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jarosław Skoczylas


Mamy pięściarza

W weekend 26-27 października w Lublinie odbyły się XIII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w boksie (strefa IV: Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie). Rywalizowało w nich blisko 70 zawodników z 17 klubów. Srebrny medal w swojej kategorii zdobył Karol Cichocki – uczeń ZPO w Oblęgorku - trenujący w klubie bokserskim RUSHH Kielce. W walce finałowej uległ Brajanowi Bieleckiemu z UMKS Morsy Dębica. Karol przygodę z boksem zaczął kilka miesięcy temu a regularne treningi i ciężka praca dały pierwszy efekt. Drugie miejsce na podium w tak ważnych zawodach to jego pierwszy sukces. Boks, jak i inne sztuki walk, daje wiele korzyści. Poprawia koordynację ruchową, refleks, spostrzegawczość, uczy koncentracji i skupienia, dodaje pewności siebie oraz uczy pokory.

Karolowi serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w trenowaniu tej trudnej dyscypliny.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jarosław Skoczylas


Zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny

W niedzielę 13 października 2013 roku zuchy z 81 Gromady Zuchowej "Oblęgorskie Iskierki" działającej przy szkole podstawowej, jak co roku, aktywnie włączyły się w zbiórkę na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" organizowaną w ramach obchodów XIII Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - Papież Dialogu. Zuchy zebrały 1 429 zł 43 gr. Pieniądze zostały przesłane na konto fundacji.

Osoba odpowiedzialna za tekst: mgr Jolanta Smolarczyk