STRONA GŁÓWNA

ROK SZKOLNY 2014/ 2015

SUKCES KINGI SIEDLARZ

Nasza uczennica - Kinga Siedlarz, w roku szkolnym 2014/ 2015 imponowała formą biegową, zajmując na każdych zawodach biegowych czołowe miejsca. Ciężkie treningi i zwycięskie biegi doprowadziły Kingę w sobotę 22.06.2015r. do ogólnopolskiego finału ,,Czwartki Lekkoatletyczne z Orlenem” na dystansie 600m. Zajęła bardzo dobre 18 miejsce. Gratulujemy wyniku i czekamy na dalsze sukcesy!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Dorota Szczypiór

Mistrzostwa województwa – sukcesy sportowe sztafet
Chłopcy z gimnazjum 4x100m WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA !!!
 

 20 maja 2015 r. na stadionie przy SCKiS w Strawczynku odbyły się Wojewódzkie Finały w Sztafetowych Biegach Rozstawnych Vena Sport.

Tego dnia rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na początku odbyły się biegi sztafet 4x100m, następnie sztafet szwedzkich (100, 200, 300, i 400m).

 Ogromny sukces odniosła sztafeta 4x100m chłopców z gimnazjum, uzyskując II wynik zawodów. Z czasem 48,11 sek. zdobyła srebrne medale i tytuł wicemistrzów województwa. Udział w zawodach wzięło 11 najlepszych sztafet. Skład sztafety stanowili: Kamil Kaniowski, Szymon Bożęcki, Adrian Śliwa, Karol Śliwa.

 Rewelacyjnie spisały się również nasze drużyny ze szkół podstawowych. Sztafeta szedzka dziewcząt, jak i chłopców stanęła na podium, zajmując III miejsce. Dziewczęta biegły w składzie: Agata Błaszczyk, Anna Siedlarz, Idalia Mastalerz, Kinga Siedlarz. Zwyciężyła drużyna ze Staszowa przed Kielcami nr 33. Chłopcy natomiast zdobyli brązowe medale w składzie: Jakub Podgórski, Filip Drogosz, Artur Mastalerz, Kacper Śliwa. Zwyciężyła
drużyna z Koprzywnicy przed Łopusznem.

 Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Opiekunami uczniów na zawodach byli: p. Jarosław Skoczylas i p. Marcin Zieliński.

 Warto dodać, że w mistrzostwach wojewódzkich zarówno w sztafetach 4x100m i sztafetach szwedzkich, wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych łącznie udział wzięły 84 sztafety.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński


Brązowy laur dla Natalii Kalety

14 maja 2015 r. uczennica klasy IB Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku - Natalia Kaleta - zajęła III miejsce podczas II Powiatowego Konkurs Mitologicznego „O złoty laur” organizowanego przez Publiczne Gimnazjum w Łosieniu przy współpracy z Biblioteką Centrum Kultury w Piekoszowie. Gimnazjalistka udowodniła, że bardzo dobrze zna treść mitów wg Jana Parandowskiego, jak również posiada ogromny potencjał aktorski, który ujawnił się, gdy przedstawiała postać Demeter. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Marzeny Walczak.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marzena Walczak


Gabrysia laureatką 20 Konkursu Biblijnego

30 kwietnia 2015 roku Gabrysia Błaszczyk z klasy V wzięła udział w uroczystej Gali XX Konkursu Biblijnego organizowanego przez Referat Katechetyczny w Kielcach. Uroczystość odbyła się w Muzeum Narodowym w Kielcach. Z rąk zastępcy prezydenta miasta, p. Syguta odebrała nagrodę, a z rąk bp. Jana Piotrowskiego otrzymała dyplom laureata konkursu. Udział w finale, który miał miejsce 11.04.2015 roku, już był wielkim wyróżnieniem. Gabrysia swoim uporem i zaangażowaniem w lekturę Ewangelii wg św. Mateusz osiągnęła wielki sukces, stając w gronie laureatów konkursu. Opieką w trakcie przygotowań służyła jej katechetka, pani Małgorzata Masłowska.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Małgorzata Masłowska


Sukces trzecioklasistów na festiwalu teatralnym

W piątek 27 marca 2015 roku w Centrum Kultury w Piekoszowie odbył się jubileuszowy XV Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Nasza kultura - spotkania z bajkami” zorganizowany przez Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe. Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentowali się uczniowie ze szkół w Gnieździskach, Rykoszynie, Łopusznie, Zajączkowie, Oblęgorku, Nowinach, Micigoździe, Górkach Szczukowskich i Korczynie. Naszą szkołę na festiwalu reprezentowali uczniowie klasy III szkoły podstawowej, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Jolanty Smolarczyk przygotowali przedstawienie pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”. Mali aktorzy wykazali się dużym kunsztem artystycznym, świetną dykcją i ekspresją podczas odgrywania scenek teatralnych. Jury nagrodziło ich zaangażowanie i w kategorii klas I–III uczniowie z naszej szkoły zdobyli III miejsce obok uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gnieździskach, tytuł spektaklu: ,,Brzydkie Kaczątko" (I miejsce), ze Szkoły Podstawowej w Rykoszynie - teatrzyk kukiełkowy: ,,Szewczyk Dratewka" (II miejsce). Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jolanta Smolarczyk


Sukcesy uczniów z Oblęgorka w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

 16 kwietnia w Rytwianach odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych.

Na starcie pierwszego biegu kategorii dziewcząt szkół podstawowych rocznik 2002–2003 stanęło 140 zawodniczek. Po wspaniałym biegu na dystansie 800m I miejsce uzyskała Kinga Siedlarz. Tym samym Kinga potwierdziła swoją wysoką formę. To już jej trzecie mistrzostwo województwa w tym roku, wcześniej wygrywała zawody w Tokarni i Końskich.

W drugim biegu na dystansie 1000m rywalizowali chłopcy ze szkoły podstawowej. Na starcie stanęło 125 zawodników. Świetnie spisał się Kacper Gabriel Śliwa, zajmując III miejsce. Bardzo dobrze pobiegła cała drużyna chłopców w składzie: Artur Mastalerz, Jakub Podgórski, Kacper Zając, Kacper Śliwa, Sebastian Piątek, Kacper Gabriel Śliwa, zajmując III miejsce wśród 19 sklasyfikowanych drużyn województwa.

Chłopcy z gimnazjum rywalizowali na dystansie 1500m. Na starcie stanęło 121 zawodników. Rewelacyjnie pobiegł Hubert Przeździk, zdobywając II miejsce.

Na samym końcu odbyły się biegi najmłodszych uczestników z rocznika 2004 i młodszych. W biegu dziewcząt na starcie na dystansie 500m stanęło 67 zawodniczek. Wspaniale pobiegła Idalia Mastalerz, która uzyskała II miejsce.

Opiekunami zawodników na zawodach w Rytwianach byli: p. J.Skoczylas i p. M.Zieliński.

Były to bardzo udane mistrzostwa województwa dla uczniów naszej szkoły. Przy wysokiej frekwencji uczestników i wysokim poziomie, wróciliśmy z zawodów z 4 medalami indywidualnymi i 1 medalem brązowym w kategorii drużynowej.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński


Sukces piątoklasistek

26 marca bieżącego roku 3 uczennice z klasy piątej: Anita Prus, Julia Salacha i Paulina Ziernik reprezentowały szkołę w gminnym konkursie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Konkurs odbył się w Zespole Placówek Oświatowych w Strawczynie. Uczennice zajęły 3 miejsce. Gratulujemy!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agnieszka Komisarczyk


Mistrzyni ortografii

W marcu uczennica Ib Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku - Magdalena Palacz – udowodniła, że znajomość zasad polskiej ortografii i interpunkcji jest jej bliska. Podczas XV Gminnego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie wywalczyła I miejsce, a w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Strawczynie uzyskała tytuł II wicemistrza. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych na humanistycznej niwie.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marzena Walczak


Sukces Agaty w Ogólnopolskim Konkursie

Uczennice Ania Siedlarz z klasy V i Agata Błaszczyk z klasy VI wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Mój Patron” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 94 im. I Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Dziewczyny przygotowały bardzo ciekawe prezentacje multimedialne na temat naszego patrona – Henryka Sienkiewicza.

Prezentacja Agaty została oceniona bardzo wysoko. Ostatecznie Agacie przyznano zaszczytne miejsce III w kategorii klas VI. Serdecznie gratulujemy!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Justyna Pater


Sukces Gabrysi

Gabrysia Błaszczyk z klasy V reprezentowała szkołę w XX edycji Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej. Pierwszy etap odbył się w szkole, następny w Zespole Szkół Mechanicznych w Kielcach – 7 marca 2015r. Gabrysia uzyskała wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się w kwietniu.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Małgorzata Masłowska


Sukces szóstoklasisty!

13 marca tego roku Wojciech Grątkiewicz przystąpił do Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych. Zmagał się z wieloma pytaniami otwartymi i zamkniętymi dotyczącymi treści polonistycznych oraz historycznych. Swoją wiedzę poszerzał, uczestnicząc w licznych warsztatach, biorąc udział w dodatkowych zajęciach. Za pięć dni poznamy wyniki, ale już dziś gratulujemy Wojtkowi, bo został finalistą XII Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Trzymamy kciuki!

Odpowiedzialna za treść: mgr Renata Monika Jas


Mamy finalistów konkursów przedmiotowych

12 lutego 2015r. Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku zorganizowały apel podsumowujący pracę w I semestrze.

Między innymi wyróżniono dwóch uczniów tj. Wojtka Grątkiewicza z klasy VI, który zakwalifikował się do finału Konkursu Humanistycznego dla szkół podstawowych oraz Wiktora Rysińskiego z klasy IIIbfinalistę z geografii. Gratulacje również popłynęły do nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursów – p. Renaty Jas i p. Izabeli Majewskiej. Życzymy Wojtkowi i Wiktorowi powodzenia na tym ostatnim etapie!


Sukces Weroniki w konkursie plastycznym

Praca Weroniki Wieczorek, która zajęła I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym pt. „PIĘKNO LASU W RÓŻNYCH PORACH ROKU”, została wysłana na Międzyświetlicowy konkurs plastyczny do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach.

19 stycznia 2015 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, w którym Weronika Wieczorek zwyciężyła i zdobyła I miejsce. Uczennica otrzymała liczne nagrody oraz pamiątkowy dyplom. SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!!!


Wielki Sukces Naszego Gimnazjum

Nasze Gimnazjum znalazło się w szeregach Salonu Kreatywnych Szkół i Placówek. Inicjatywa ta jest pomysłem Pani Małgorzaty Muzoł - Świętokrzyskiego Kuratora Oświatowy. Do salonu są zapraszane placówki, które w wyniku ewaluacji zewnętrznej uzyskały bardzo dobre wyniki. Przynależność do Salonu oznacza możliwość wymiany doświadczeń z innymi placówkami w zakresie edukacji, prezentacji działalności własnej placówki, konsultacji z innymi dyrektorami oraz mobilizację do dalszej aktywnej pracy.


III Gminny Konkurs Poezji i Prozy Angielskiej

12 grudnia bieżącego roku odbył się III Gminny Konkurs Poezji i Prozy Angielskiej. Uczestnicy spotkali się w Samorządowym Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, a organizatorem była Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych z Korczyna, Niedźwiedzia, Chełmiec, Rudy Strawczyńskiej oraz Oblęgorka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej - Kinga Siedlarz oraz Jan Karolik.

Ogromnie cieszą miejsca zdobyte przez uczniów naszej szkoły. Kinga Siedlarz otrzymała II miejsce za recytację wiersza Roberta Frosta “Stopping by Woods on a Snowy Evening”, a Jan Karolik III miejsce za interpretację fragmentu „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Montgomery.

Gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach, a młodszych kolegów zachęcamy do naśladowania.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Alicja Gos


Jesika Zroślak nagrodzona w konkursie plastycznym

W dniu 25.11.2014 roku, w Hotelu Kongresowym w Kielcach, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego z programami „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Konkurs pod hasłem: „I dziewczyny i chłopaki wiedzą, co to zdrowia smaki” został zorganizowany przez Agencję Rynku Rolnego w Kielcach.

Oficjalnie Galę Finałową otworzyli: dyrektor Agencji Rynku Rolnego p. Maciej Giermasiński i Świętokrzyski Wicekurator Oświaty p. Grzegorz Bień. Na wstępie podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz pogratulowali laureatom zdobytych nagród. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły - Jesika Zroślak, która zdobyła w wyżej wymienionym konkursie III miejsce w kategorii szkoły podstawowej kl. IV-VI. Wręczaniu nagród towarzyszyła wspólna zabawa z Ogrodnikiem i Fruktakami.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych plastycznych sukcesów!

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Agata Kipiel


VI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI O MILĘ STRAWCZYŃSKĄ

- 6 NASZYCH ZAWODNIKÓW NA PODIUM –

- KRZYSZTOF KOZUBOWSKI NAJLEPSZY W SWOJEJ KATEGORII –

 7 listopada przy Samorządowym Centrum Kultury i Sportu w Strawczynku odbył się VI Bieg Niepodległości o Milę Strawczyńską.

 Udział w biegu wzięło ponad 230 zawodników. W kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych wystąpili uczniowie reprezentujący 12 szkół, głównie z powiatu kieleckiego.

 Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów ze szkoły podstawowej i 15 z gimnazjum. Pokazali się oni z jak najlepszej strony. Na wyjątkowe wyróżnienie zasługuje uczeń klasy IV Krzysztof Kozubowski, który wygrał swój bieg i otrzymał pamiątkowy puchar.

 Uczniowie ZPO w Oblęgorku, którzy stawali na podium:

W kategorii dziewcząt rocznik 2004 i młodsi udział wzięło 28 zawodniczek.

- III miejsce Idalia Mastalerz

W kategorii chłopców rocznik 2004 i młodsi udział wzięło 40 zawodników.

- I miejsce Krzysztof Kozubowski

- III miejsce Krzysztof Krzemiński

W kategorii dziewcząt rocznik 2003 – 2002 udział wzięło 31 zawodniczek.

- II miejsce Kinga Siedlarz

W kategorii chłopców rocznik 2003 – 2002 udział wzięło 42 zawodników.

- II miejsce Kacper Gabriel Śliwa

W kategorii dziewcząt rocznik 2001 udział wzięło 12 zawodniczek.

- III miejsce Klaudia Siadul,

 Najlepszym zawodnikom puchary, medale i pamiątkowe nagrody wręczył dyrektor SCKiS p.Maciej Lewandowski.

 Opiekunami zawodników z Oblęgorka byli: p.Marcin Zieliński, p.Justyna Kusińska i p.Edyta Mastalerz.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński


Zwycięstwo Wiktora

W niedzielę 26 października w Małogoszczu odbył się II Szachowy Turniej Wojewódzki w cyklu Świętokrzyskiego Grand Prix. W zawodach wzięli udział najlepsi szachiści naszego województwa oraz goście z różnych części kraju. Naszą szkołę na poziomie gimnazjum reprezentował Wiktor Rysiński, który po pierwszym turnieju zajmował 5 miejsce. W dwóch pierwszych rundach Wiktor gładko wygrał z zawodnikami z II kategorią szachową, biorąc rewanż za pierwszy turniej. W następnych rundach trafił na faworytów, którzy od lat są liderami listy. Dwa mecze niestety przegrał, choć walka była bardzo zacięta. Dalsza gra potoczyła się już według przyjętego scenariusza. Wiktor zdobył jeszcze 5 punktów, przegrywając tylko jeden mecz poprzez elementarny błąd. W sumie uzyskał 6 punktów na 9 możliwych. Ostatecznie uplasował się na 3 miejscu w kategorii do 18 lat, zwyciężając jednocześnie w klasie juniorów (do 15 lat). To doskonały wynik, dobrze rokujący przed zbliżającymi się mistrzostwami województwa. W turnieju do 9 lat szkołę reprezentował Bernard Skoczylas, niestety tym razem przeciwnicy okazali się zbyt mocni.

Wiktorowi serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy naszego szachisty. Wszystkich uczniów zachęcamy do podążania śladami Wiktora.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jarosław Skoczylas


SUKCES KACPRA ŚLIWY W BIEGU ULICZNYM

4 października odbył się VI bieg uliczny pn. ,,Kielce Biegają” organizowany przez Urząd Miasta Kielce. Przy sprzyjającej pogodzie udział w całej imprezie wzięło około 1350 zawodników.

Bieg odbywał się w czterech kategoriach wiekowych. Pierwsi wystartowali najmłodsi uczestnicy. Była to najliczniejsza grupa wiekowa. Startowało w niej około 600 zawodników. Długość trasy liczyła 1300 metrów (start na ulicy Sienkiewicza od strony dworca PKP, meta przy pomniku Henryka Sienkiewicza).

Jako drugi metę minął uczeń naszej szkoły – Kacper Gabriel Śliwa, ulegając tylko starszemu koledze.

Po wszystkich biegach odbyła się dekoracja najlepszych zawodników. Przy licznie zgromadzonej publiczności, Kacprowi pamiątkowy medal i nagrodę - aparat fotograficzny wręczył Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Marcin Zieliński


Sukces naszych przełajowców

18 września w Tokarni odbyły się Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe LZS o Memoriał Zdzisława Stawiarza. Doskonała pogoda i wspaniała sceneria Muzeum Wsi Świętokrzyskiej sprzyjała rozgrywaniu zawodów.

W pierwszym biegu na 800 m wystartowały dziewczęta ze szkoły podstawowej. Rewelacyjnie pobiegła Kinga Siedlarz, wygrywając swój bieg.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Jarosław Skoczylas