foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


bip


 

 ePUAP logo ESP


mein

 

Preferencje czytelnicze

Badanie preferencji czytelniczych użytkowników biblioteki szkolnej należy do zadań działalności biblioteki. Dając szansę i możliwość wyrażenia swojej opinii uczniom, rodzicom i nauczycielom, w szkole została przeprowadzona akcja mająca na celu sporządzenie listy książek, które według czytelników powinny zaleźć się w zbiorach biblioteki.

Czytaj więcej: Preferencje czytelnicze

Czytanie z Panią Kierownik Sylwią Zacharz

W drugi dzień akcji „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego” młodzież z Oblęgorka zebrała się w szkolnej bibliotece, gdzie miało miejsce spotkanie z Kierownikiem Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach, Sylwią Zacharz, która, z autorem „Syzyfowych prac” związana jest od lat.

Czytaj więcej: Czytanie z Panią...

Wójtowie czytają „Wierną rzekę” - „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego”

 Tegoroczną II edycję akcji „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego”, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, otworzyła p. dyr. Henryka Cisowska, witając zgromadzonych Gości w miejscowości Wesoła nad Wierną Rzeką.

Czytaj więcej: Wójtowie czytają...

OGŁOSZENIE

Biblioteka szkolna w Oblęgorku serdecznie zaprasza rodziców i uczniów na akcję Świętokrzyskie czyta Żeromskiego, która będzie miała miejsce 1 czerwca nad Wierną Rzeką (w miejscowości Wesoła). Natomiast 2 czerwca głośne czytanie odbędzie się o godz. 9.00 w bibliotece szkolnej, z udziałem zaproszonych Gości.

„ZOO” Jana Brzechwy w wykonaniu zerówek

 W piątek 17 marca uczniowie klas 0 zebrali się w bibliotece szkolnej, aby w ramach Tygodnia Kultury Języka recytować wiersze Jana Brzechwy z cyklu Zoo.

Czytaj więcej: „ZOO” Jana Brzechwy w...

Młodzież gimnazjalna w kieleckich bibliotekach

Wyjazd uczniów kl. III Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku w dniu 13 marca do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, Biblioteki Uniwersyteckiej im. J. Kochanowskiego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza, Antykwariatu Naukowego im. Andrzeja Metzgera oraz drukarni „Karad” w Kielcach związany był z wieloletnią współpracą między tymi placówkami kultury i edukacji.

Czytaj więcej: Młodzież gimnazjalna w...

EX LIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Szkolny konkurs plastyczny na „Ex libris biblioteki szkolnej” był przeznaczony dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum.

Czytaj więcej: EX LIBRIS BIBLIOTEKI...

Wyjątkowe spotkanie z dr. Januszem Wróblewskim

 W bibliotece szkolnej w Oblęgorku w dniach od 13-17 marca 2017 r. został przeprowadzony XXV Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka.

Czytaj więcej: Wyjątkowe spotkanie z...

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Rights Reserved.