foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


logo ministerstwo

Preferencje czytelnicze

Badanie preferencji czytelniczych użytkowników biblioteki szkolnej należy do zadań działalności biblioteki. Dając szansę i możliwość wyrażenia swojej opinii uczniom, rodzicom i nauczycielom, w szkole została przeprowadzona akcja mająca na celu sporządzenie listy książek, które według czytelników powinny zaleźć się w zbiorach biblioteki.

Czytaj więcej: Preferencje czytelnicze

Czytanie z Panią Kierownik Sylwią Zacharz

W drugi dzień akcji „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego” młodzież z Oblęgorka zebrała się w szkolnej bibliotece, gdzie miało miejsce spotkanie z Kierownikiem Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach, Sylwią Zacharz, która, z autorem „Syzyfowych prac” związana jest od lat.

Czytaj więcej: Czytanie z Panią...

Wójtowie czytają „Wierną rzekę” - „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego”

 Tegoroczną II edycję akcji „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego”, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, otworzyła p. dyr. Henryka Cisowska, witając zgromadzonych Gości w miejscowości Wesoła nad Wierną Rzeką.

Czytaj więcej: Wójtowie czytają...

OGŁOSZENIE

Biblioteka szkolna w Oblęgorku serdecznie zaprasza rodziców i uczniów na akcję Świętokrzyskie czyta Żeromskiego, która będzie miała miejsce 1 czerwca nad Wierną Rzeką (w miejscowości Wesoła). Natomiast 2 czerwca głośne czytanie odbędzie się o godz. 9.00 w bibliotece szkolnej, z udziałem zaproszonych Gości.

„ZOO” Jana Brzechwy w wykonaniu zerówek

 W piątek 17 marca uczniowie klas 0 zebrali się w bibliotece szkolnej, aby w ramach Tygodnia Kultury Języka recytować wiersze Jana Brzechwy z cyklu Zoo.

Czytaj więcej: „ZOO” Jana Brzechwy w...

Młodzież gimnazjalna w kieleckich bibliotekach

Wyjazd uczniów kl. III Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku w dniu 13 marca do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, Biblioteki Uniwersyteckiej im. J. Kochanowskiego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza, Antykwariatu Naukowego im. Andrzeja Metzgera oraz drukarni „Karad” w Kielcach związany był z wieloletnią współpracą między tymi placówkami kultury i edukacji.

Czytaj więcej: Młodzież gimnazjalna w...

EX LIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Szkolny konkurs plastyczny na „Ex libris biblioteki szkolnej” był przeznaczony dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum.

Czytaj więcej: EX LIBRIS BIBLIOTEKI...

Wyjątkowe spotkanie z dr. Januszem Wróblewskim

 W bibliotece szkolnej w Oblęgorku w dniach od 13-17 marca 2017 r. został przeprowadzony XXV Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka.

Czytaj więcej: Wyjątkowe spotkanie z...

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Rights Reserved.