foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


bip


 

 ePUAP logo ESP


mein

 

Narodowe Czytanie

10.01.2023 r. w bibliotece szkolnej została przeprowadzona ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie.

11. edycja była podsumowaniem minionego Roku Romantyzmu Polskiego. Utworem przewodnim były  Ballady i romanseA. Mickiewicza, ponieważ w tensposób uczciliśmy 200. rocznicę pierwszego wydania tego zbioru będącego manifestem polskiego romantyzmu.

Wyjątkowe przedsięwzięcie rozpoczęła pani Dyrektor Henryka Cisowska, a następnie pan Wicedyrektor Jarosław Skoczylas oraz uczniowie z kl. 8a: Maciej Przepióra, Karol Grątkiewicz i 8b: Katarzyna Piestrzyniewicz, Maja Kościelecka, Natalia Zbroszczyk. Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy byli zaangażowani w Narodowe Czytanie i jego uczestnikom. Podkreśliła  szczególny wymiar poezji Adama Mickiewicza, która powstała, gdy Polska walczyła o wolność. Utwory o poważniejszej tematyce, skierowane do uczniów klas IV–VIII, były momentem zamyślenia, ponieważ to „w dobie romantyzmu poeta miał być przywódcą duchowym narodu, wieszczem i drogowskazem”.

 Spotkanie przy książce w klasach 1-3 było dobrą okazją do poznania bajek poety. Najmłodsi czytelnicy okazali się bardzo kreatywni i udowodnili, że czytanie stanowi dla nich wielką przyjemność. Swój udział w akcji dla najmłodszych  mieli także uczniowie z kl. 5b: Lena Knap, Zuzia Szymoniak, Maja Barcicka oraz Łucja Grątkiewicz z klasy 4. W głośne czytanie włączył się także  ks. Marcin Mastela oraz wychowawcy i nauczyciele.

Oprawę uroczystości stanowiła ekspozycja dzieł pisarzy i ich forma plastyczna.

m DSC 0184 (Copy)

Osoba odpowiedzialna za treść: Renata Parandyk

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Rights Reserved.