foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


logo ministerstwo

Dzień Patrona Naszej Szkoły

O Henryku Sienkiewiczu napisano już wiele. Znawcy literatury polskiej poświęcili mu wiele miejsca w swoich badaniach, ale mimo tego, ten wielki pisarz, bo tak można go bez wahania nazwać, nadal wzbudza ogromne zainteresowanie.

Jego twórczość jakże obszerna jest czytana nie tylko w Polsce, ale również i na całym świecie. To dzięki niej wybudował sobie, jak pisał kiedyś Horacy: Exegi monumentum" - pomnik trwalszy niż ze spiżu.

Sienkiewicz to również patron naszej szkoły, a jego święto przypada na 11 maja. Z tej właśnie okazji, by uczcić Dzień Patrona, przygotowaliśmy "coś specjalnego". Kilka faktów z życia pisarza, o których warto wiedzieć!

Henryk Sienkiewicz - gazetka

 

Odpowiedzialna za treść: Martyna Malarczyk

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.