#Świętokrzyskie Murem za Polskim Mundurem

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Oblęgorku aktywnie włączyli się w drugą edycję akcji #Świętokrzyskie Murem za Polskim Mundurem.

Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest pani Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Świętokrzyska.

#Świętokrzyskie Murem Za Polskim Mundurem to społeczna inicjatywa mająca na celu okazanie szacunku, wsparcia i wdzięczności służbom mundurowym strzegącym wschodniej granicy Polski.

Pragniemy jeszcze raz podkreślić, że niezwykle wysoko oceniamy codzienne wysiłki służb mundurowych na rzecz bezpiecznej Ojczyzny. Wiemy, że funkcjonariuszom i żołnierzom na granicy niczego nie brakuje, natomiast gest przekazania słodkości i drobnych upominków jest wyrazem naszej wdzięczności za ich ciężką pracę i ofiarną służbę. Chcemy, żeby Ci, którzy z poświęceniem pełnią służbę na wschodniej granicy Polski wiedzieli, że jesteśmy z nich dumni.

Finał akcji odbył się w sobotę 17 grudnia 2022 roku o godz. 11:00 w Klubie Wojskowym w Kielcach. Gromadę zuchową, szkołę i Gminę Strawczyn reprezentowały Hania i Jagoda uczennice klasy 3 a, które są zuchami 81 Gromady Zuchowej „Oblęgorskie Iskierki” wraz z drużynową phm. Jolantą Smolarczyk i panią Anną Wasik.

Zebrane smakołyki, kartki z życzeniami świątecznymi i inne upominki zostały zapakowane i zostaną dostarczone na wschodnią granicę.

m DSC 0688

Odpowiedzialna za treść: Jolanta Smolarczyk

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Rights Reserved.