Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku - Mikołajki w Naszej Szkole!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

tablica wywiadowka
karnawal ZABAW KARNAWAL
Zimowisko w Białym Dunajcu
 zimowisko

Prosimy rodzicow
o telefoniczne powiadomienie szkoły o decyzji skierowania dziecka
na zimowisko  

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


logo ministerstwo

Mikołajki w Naszej Szkole!

6 grudnia to magiczny dzień. Na korytarzach rozbrzmiewają rozmowy o prezentach, tych, które już zostały wręczone i o tych, na które czeka się jeszcze z niecierpliwością. W całej szkole dominuje nastrój świąteczny.

Jak co roku i naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Zawitał do każdej klasy, wręczając słodki upominek wszystkim spotkanym osobom- uczniom, nauczycielom, dyrekcji i pracownikom obsługi. Aby otrzymać prezent, należało przed świętym Mikołajem potwierdzić, że cały rok było się grzecznym oraz zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować wiersz. Wizyta Mikołaja sprawiła wiele radości i wywołała mnóstwo uśmiechów na twarzach.

Kolejnym prezentem dla naszych uczniów był Mikołajkowy Pokaz Filmowy, który trwał dwie godziny i skorzystali z niego uczniowie klas IV- VIII. Była to chwila wytchnienia, podczas której dzieci i młodzież obejrzała wybrany przez siebie film.

Atrakcją, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem był Mikołajkowy Turniej Bilardowy Par Mieszanych, zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy. W turnieju udział wzięło 8 par mieszanych. Pary rozlosowane zostały do dwóch grup. W grupie I rywalizowali: Karolina Pacak/Krzysztof Palacz, Jagoda Nowak/Wiktor Nowak, Maria Drogosz/Filip Zapała, Weronika Wieczorek/Aleks Kaprzycki. W grupie II rywalizowali: Zuzanna Majka/Grzegorz Palacz, Marcelina Ciołak/Mateusz Ciołak, Julia Szcześniak/Mateusz Lesiak, Julia Brelska/Oliwier Kukulski. Po ciekawych i emocjonujących pojedynkach zwycięzcy grup spotkali się w wielkim finale, natomiast pary z drugich miejsc rywalizowały o III miejsce. W decydujących pojedynkach padły ostateczne rozstrzygnięcia: Mecz o III miejsce: Jagoda Nowak/Wiktor Nowak – Julia Szcześniak/Mateusz Lesiak 1 : 0, Finał: Marcelina Ciołak/Mateusz Ciołak – Maria Drogosz/Filip Zapała 1: 0.

Zwycięzcami Mikołajkowego Turnieju Bilardowego Par Mieszanych zostało rodzeństwo: Marcelina Ciołak z klasy VII i Mateusz Ciołak z klasy Va. Organizatorem i sędzią głównym turnieju był p. Marcin Zieliński.

Organizatorem całego dnia Mikołajkowego był Samorząd Uczniowski.

Autor: Dorota Szczypiór

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Rights Reserved.