Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku - Wizyta w Urzędzie Gminy

tablica wywiadowka
karnawal ZABAW KARNAWAL
Zimowisko w Białym Dunajcu
 zimowisko

Prosimy rodzicow
o telefoniczne powiadomienie szkoły o decyzji skierowania dziecka
na zimowisko

Wizyta w Urzędzie Gminy

Uczniowie klasy VIII spędzili bardzo nietypową lekcję wiedzy o społeczeństwie, gdyż odbyła się ona poza murami naszej Szkoły.

Uczniowie, wraz z nauczycielem wiedzy o społeczeństwie, p. Dorotą Szczypiór odwiedzili Urząd Gminy w Strawczynie. Celem wizyty było zebranie doświadczenia i wiedzy na temat tego, czym jest samorząd gminny, jakie obowiązki sprawuje wójt, zastępca wójta, sekretarz oraz skarbnik. W trakcie tej wyjątkowej lekcji zostaliśmy oprowadzeni przez Panią Sekretarz Ewę Wawrzeńczyk, spotkaliśmy się również z Panem Wójtem Tadeuszem Tkaczykiem, który wyjaśnił na czym polega funkcja wójta. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po referatach, gdzie zostało nam dokładnie objaśnione, jakie sprawy załatwia się w danym referacie.

Z pewnością, taka forma lekcji, zapadnie uczniom w pamięć i nigdy nie będą mieli wątpliwości, do jakiego urzędu się udać, by w przyszłości wyrobić dowód osobisty i załatwić inne, ważne sprawy urzędowe.

Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia takiej formy zajęć w Urzędzie Gminy.

Osoba odpowiedzialna za treść: mgr Dorota Szczypiór