Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku - Jasełka dla rodziców

Zimowisko w Białym Dunajcu
 zimowisko

Prosimy rodzicow
o telefoniczne powiadomienie szkoły o decyzji skierowania dziecka
na zimowisko

Jasełka dla rodziców

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klas 0 – III z naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka dla rodziców. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, pasterze, aniołowie, trzej królowie i dzieci. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających schronienia na noc, odwiedzających ich pasterzy, trzech króli, dzieci i aniołów. Jasełka ubarwiły kolędy i pastorałki zaśpiewane przez dzieci.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... . Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił, że Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, jak i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu, głos zabrała dyrektor szkoły Henryka Cisowska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Jasełka zostały przygotowane przez nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Nad całością czuwały Jolanta Smolarczyk i Katarzyna Foks. Dekoracja została wykonana pod kierownictwem nauczyciela plastyki Joanny Ciołak.

Osoba odpowiedzialna za tekst: Jolanta Smolarczyk