foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warto odwiedzić

kuratorium kielce


gmina strawczyn herb


bip


 

 ePUAP logo ESP


mein

 

„Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą”

Novalis

Sukces szkolnej grupy teatralnej „Pegaz”!

Szkolna grupa teatralna „Pegaz”, działająca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku jest zespołem, który w październiku 2021 roku dopiero rozpoczął przygodę z teatrem. Młodzi aktorzy to uczniowie klas IV-VI – bardzo ambitni i twórczy. Jak sami mówią, nie sądzili, że teatr to taka super zabawa.

27 kwietnia nasza grupa w składzie: Franciszek Szlufik, Sara Kołodziejczyk, Nikola Zapała, Maja Barcicka, Aleksandra Majek, Piotr Bednarczyk, Stanisław Nawrot, Krzysztof Główczyński, Zuzanna Szymoniak, Zuzanna Gaweł, Mateusz Sobura oraz Patrycja Błaszczyk wzięli udział w Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych. Owo przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach świętokrzyskiego projektu „Teatr Działa!”, do którego nasza szkoła przystąpiła w maju 2021 roku.

Zainspirowani literacką historią szkoły i postacią patrona – Henryka Sienkiewicza - młodzi aktorzy przygotowali spektakl na motywach noweli „Janko Muzykant”. Chcąc pokazać, że prawdziwy talent rodzi się często w najmniej oczekiwanym czasie i miejscu, dali symboliczny znak, że ich czas dopiero nadchodzi. Nastrój spektaklu dodatkowo wzbogacony został przepiękną grą na skrzypcach Weroniki Wieczorek. Występ grupy „Pegaz” na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wzruszył obecnych tam rodziców, a poziomem gry aktorskiej przekonał obradujące jury, które ostatecznie przyznało oblęgorskim aktorom III miejsce.

Składamy ogromne gratulacje uczniom, dla których występ na takiej scenie był olbrzymim wyzwaniem oraz przyniósł wiele emocji i stresu.

Niech ten udany debiut będzie dla Was, Drodzy Uczniowie, inspiracją do kontynuowania przygody z teatrem, a dla Waszych kolegów i koleżanek motywacją do rozwijania swoich pasji.

m DSC 0064

Odpowiedzialna za treść: Bogusława Górniak

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Rights Reserved.