Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku - Dzień Życzliwości

Zimowisko w Białym Dunajcu
 zimowisko

Prosimy rodzicow
o telefoniczne powiadomienie szkoły o decyzji skierowania dziecka
na zimowisko

Dzień Życzliwości

W czwartek, 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Głównym celem tego wydarzenia była integracja społeczności szkolnej oraz zachęcenie do bycia miłym i uprzejmym w różnych sytuacjach dnia codziennego.

Tego dnia w naszej placówce przeprowadzono szereg działań, które miały wywołać uśmiech na twarzach uczniów i nauczycieli. Już od rana przy drzwiach witano wszystkich wchodzących cukierkami ze złotymi myślami i sentencjami wprawiającymi w dobry nastrój. Na korytarzach można było podziwiać plakaty i gazetki przypominające, czym jest życzliwość, i jak można ją okazywać na co dzień. Były przygotowane również drzewka życzliwości, na których można było umieszczać pozdrowienia i życzenia dla wybranej osoby. Spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem, o czym może świadczyć ilość zawieszonych listków. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli w odcienie koloru żółtego, czym wyrazili swoje zaangażowanie w obchody tego dnia.

Ważnym akcentem „Dnia Życzliwości” było również nagrywanie życzeń . Delegacje z poszczególnych klas, nauczyciele , a także pani Dyrektor skierowali pozdrowienia i miłe słowa pod adresem społeczności szkolnej, czego efektem końcowym jest film, dostępny na naszej stronie internetowej.

Uśmiech, życzliwość , uprzejmość to atrybuty , które otwierają wiele drzwi. Dzięki nim łatwiej nam żyć. Powinny nam towarzyszyć nie tylko jeden dzień w roku, ale codziennie. Mamy nadzieje, że wydarzenia, które miały miejsce zachęcą naszą społeczność szkolną do okazywania miłych gestów i słów zawsze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody tego dnia, uczniom, nauczycielom, członkom Samorządu Uczniowskiego. Uśmiechy, które pojawiły się na twarzach wielu osób są potwierdzeniem, że warto organizować tego typu wydarzenia.

Osoba odpowiedzialna za treść:

Edyta Durlik

Agnieszka Komisarczyk